105. árverés - 8. tétel
Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött régi deák bötűből magyarra forditott... Káldi György. Leg utolsó nyomtatás.
Budán, 1782. Kir. Univ. |
(4)+1140+(50)p. Harmadik kiadás. |
Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. A gerinc alsó részén kis sérüléssel. Az utolsó néhány levél enyhén foltos. Slightly worn contemporary leather, minor damage on spine. Last leaves are stained. |