107. árverés - 113. tétel
Wiener Farbenkabinet; oder vollständiges Musterbuch aller Natur- Grund- und Zusammensetzungsfarben, wie solche seit Erfindung der Malerei bis auf gegenwärtige Zeiten gesehen worden, mit fünftausend nach der Natur gemalten Abbildungen... dann einer ausführlichen Beschreibung aller Farbengeheimnisse...I-II [egybekötve]+táblakötet.
Wien und Prag, 1794. Schönfeld. |
272+(32)+158p.; (108)p.+54 színes t. (laponként 48 színmintával) |
A színkeverési és -mintakönyv egyetlen kiadása. A festők, kézművesek, kelmefestők, nyomdászok, stb. számára készített műnek az irodalom több változatát ismeri. Létezik 54, 79, valamint 96 táblát tartalmazó variánsa is. Ez utóbbi felel meg a címlapon jelzett ötezer színmintának. A magyarázó szöveget a színek számának megfelelően változtatták. Páratlanul ritka. |
Restaurált, korabeli félbőr-kötésben. Több levele foltos. Néhány tábla enyhén sérült. Restored contemporary half leather. Some leaves stained, some plates slightly damaged. |