107. árverés - 19. tétel
Eusebius, Pamphilus Caesariensis
~ viri ut sanctissimi... Opera, quae magna hactenus doctoru(m) virorum industria, ... Bibliothecis, inveniri potuertunt... cum eorum interpretibus continet.
Basileae, (1549.) per Henrichum Petri. |
(32)+469 [recte 766]+(1)p.+(2)+170 lev. |
Eusebius Pamphilus (270-340) caesareai püspök munkái. Eusebius az első keresztény egyháztörténetíró, fontos szerepet játszott az újszövetségi kánon megállapításában. Neve főleg a teremtés óta eltelt idő és Krisztus születési időpontjának meghatározásáról ismeretes. |
Díszesen aranyozott gerincű, XVIII. századi félbőr-kötésben. 18th century leather, spine gilt. VD 16 E 4261., BNH Cat. 0 |