107. árverés - 57. tétel
Gáthy Fülöp
Embersors. Az örök mese. ~ irása. Muhits Sándor rajzaival.
Bp., 1935. Magyar Iparművészek Orsz. Egyesülete. |
126+(1)p. Lapszámozáson belül 20 egészoldalas fametszettel. A rendes kiadáson felül készült száz, merített papírra nyomtatott, a szerző és az illusztrátor által aláírt példány egyike. |
A számozás helyén "tiszteletpéldány" áll. Az első levélen a szerző hosszú dedikációja olvasható, emellett az őt és az illusztrátort ábrázoló egy-egy eredeti fametszetű önarckép van felragasztva. |
Festett, kiadói vászonkötésben. Painted original cloth. |