107. árverés - 65. tétel
Brant, Sebastian
A bolondok hajója. Harmadik tized. — Das Narren Schyff. Drittes Zehntel.
Zebegény, 2003. Borda Antikvárium. |
(40)p.+15 számozatlan levélpár. A levélpárok első levelének középen ablakot vágtak, így látható a párok két levele közé csúsztatott 15 eredeti rézmetszet. Az ablakok felett magyar, alattuk a régi (újfelnémet) szöveg olvasható. Számozott (10./33), a közrem |
A Borda Antikvárium tizenhatodik bibliofil kiadványa. A XXI. század elején szinte nem lehet magyar bibliofil könyvkiadásról beszélni. Jelennek meg számozott, exkluzívnak szánt kiadványok, de ezek részben pénztelenség, részben az ízlés hiánya miatt említésre sem méltóak. A rendszerváltozás után talán egyedül a Borda Antikvárium kiadói tevékenysége tekinthető a nagy elődök (Tevan, Kner, Magyar Bibliophil Társaság) hagyományaihoz méltónak. A mind tartalomban, mind tipográfiailag igényes nyomtatványok kiadása mellett megszólította az igazi bibliofil, luxusdarabok iránt fogékony — bár elég szűk — gyűjtői kört is néhány igazán exkluzív darabbal. Ezek egyike e kötet, amelynek fordítója Márton László, illusztrátora Orosz István, tipográfusa pedig Zigány Edit. Az exkluzivitást szolgálja, hogy a merített papírra nyomtatott 33 példány mindegyike egyedi bőrkötést kapott, amely Juhász János mesterségbeli tudását dicséri. Nem túlzás kijelenteni, hogy a jövő könyvgyűjtőinek egyik álmát tarthatjuk kezünkben. |
Egyedi, piros bőrkötésben. Az elő- és háttáblát robuszt formázó, kék bőrrátétekkel díszítették. Eredeti papírtokban. Limited luxury edition of Antiquariat Borda, numbered (10./33). Contains original copper engravings of István Orosz. With clear and beautiful typography of Edit Zigány.Printed on Zerkall-Bütten paper. In unique leather binding designed by János Juhász in hardpaper case. Signed by publisher, translator, typographer, and illustrator. |