107. árverés - 89. tétel
Olbrich, (Joseph Maria)
Ideen von ~. Zweite Auflage.
Leipzig, 1905k. Baumgartner's Buchhandlung. |
XII+(2)+122p. (mindkét oldalon fényképekkel és rajzokkal)+32 színes t. (betűvel jelölve) |
Az először 1899-ben megjelent mű jelentősen bővített második kiadása. Az előszót Hevesi Lajos írta. A színes táblákon az épülettervek mellett díszítő motívumok és bútorok tervei láthatók. A szerző Otto Wagner tanítványa, a bécsi Sezession művészcsoport egyik alapítója volt. Nevéhez fűződik az irányzat névadó épülete, a Sezession-pavilon tervezése. |
Aranyozott, kiadói vászonmappában. Joseph Maria Olbrich, Austrian Jugendstil architect's sketchbook. Original gilt cloth folder. |