112. árverés - 205. tétel
Krúdy Gyula
Hazám tükre. A serdülő ifjuság számára irta ~.
Bp., 1905. Magyar Keresk. Közlöny. |
93+(3)+32p. Első kiadás. |
A kötet ugyanebben az évben eltérő kollációval is megjelent (128p.). ugyanis a Függelék (újra kezdődő lapszámozással) nem Krúdytól származó elbeszéléseket is tartalmaz. Ez ellen az író levélben tiltakozott a kiadónál. Feltehetően ennek nyomán látott napvilágot az immár saját novellákkal bővített változat. |
Enyhén kopottas, festett, rajzos, kiadói vászonkötésben. |