112. árverés - 332. tétel
Jagdbuch Holics 1879-1904
Wien, 1904. K. u. K. Militär-Reitlehrerinstitut. |
(4)382p.+10t. (fényképek)+1 kihajt. térk. |
A Nyitra vármegyében fekvő Holics a XVIII. század közepétől a Habsburgok családi birtoka volt. Mintaszerű vadgazdálkodás és lótenyésztés zajlott az uradalom területén. Az album mintegy negyedszázad vadászatairól és lóversenyeiről számol be kimerítő részletességgel. Az előszót Horthy István írta. Ritka kötet, a vadászati kézikönyvek sem említik. |
Festett, kiadói vászonkötésben. Szép példány. |