112. árverés - 35. tétel
Cserey Farkas, nagy-ajtai
Isten' annyának, a' Boldogságos Szeplőtelen Szép Szűz Máriának Lórétomi Litániában lévő nevezetek' rendin folyó dicsérete
Becsben, 1772. Trattner J. T. |
144p.+41t. Példányunkból hiányzik a címkép, valamint az 58 számozottból 17 rézmetszet. A kötet elején és végén korabeli, magyar és szlovák kézírásos bejegyzésekkel. |
A művelt erdélyi udvari tanácsos imádságos könyve a XVIII. század egyik legszebb magyar kötete, a Lorettói litánia első magyar nyelvű kiadása. Az igen dekoratív táblák Jacob Adam bécsi rézmetsző munkái. |
Díszesen aranyozott, de viseltes, korabeli bőrkötésben. |