119. árverés - 112. tétel
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbizásából szerkesztette Varga Ottó. Második, bővített kiadás.
Bp., 1890. (Franklin ny.) |
1t. (díszcímlap)+222+(2)p.+1t.+6 mell. (részben feliratos hártyapapírral védett, kihajt. hasonmások). Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. |
Luxus kötésváltozat. A kiadó valószínűleg reprezentációs célokra készíttethetett néhány példányt különleges kötésben. |
Kiadói, festett selyemkötésben. Mindkét kötéstáblát négy helyen átlyukasztották és vastag, piros zsinórral átfűzték. Aranyozott lapszélekkel. Festett előzéklapokkal. A gerinc peremein a selyem enyhén kirojtosodott, a kötéstáblákon apró foltokkal, de ettől eltekintve gyönyörű példány. Luxury edition in original silk. |