119. árverés - 115. tétel
Catalogus numorum Hungariae ac Transilvaniae Instituti Nationalis Széchényiani. Par(te)s I-III. — Appendix ad catalogum numorum Hungariae [két kötetben].
Pestini, 1807-1810. Trattner. |
1t. (metszett díszcímlap)+VI+7-492+(12)p.; 109+(3)+399+(9)p. |
Hozzá: Appendix ad catalogum numorum Hungariae ac Transilvaniae Instituti Nationalis Széchényiani Pesthini, 1810. Typis Trattnerianis. XVII+18-252+(8)p. Hozzá: Tabulae numismaticae pro Catalogo numorum Hungariae ac Transilvaniae Instituti Nationalis Széchényiani. I-III. par(te)s [egybekötve]. 79t.+20t.+8t. A Catalogus num. Hung. ac Transilv. című mű táblakötete. A címlapot Karacs metszette, a numizmatikai táblák Rénard bécsi rézmetsző munkái. |
Az alapmű aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben, az Appendix aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben, a táblák modern papírdobozban. Contemporary half cloth. Spine gilt. Plates in modern hardpaper case. Poss.: Torma Károly gyűjteményi bélyegzőjével. |