119. árverés - 127. tétel
Batthyány Lajos (1696-1765) nádor által sajátkezűleg aláírt címereslevél,
amelyben átírja és megerősíti a Wolfgang Osvald számára, Mária Terézia által, 1754. IX. 10-én, Zalaegerszegen kiadott, magyar nemességet adományozó oklevelet. 10 levél, 12 beírt oldal, a díszített, aranyozott kezdőlap előtt, aranyozott keretben az adományozott címer kézzel festett ábrázolása. Zsinórral átfűzött papírborítóban. Kelt: Pozsony, 1756. X. 18. |
Lajos Batthyány, Palatine of Hungary. Document in Latin, autograph signed. |