119. árverés - 144. tétel
Loderecker, Petrus
Dictionarium Septem Diversarum Lingvarum, videlicet Latine, Italice, Dalmatice, Bohemice, Polonice, Germanice, & Ungarice, una cum cuiuslibet Linguae Registro sive Repertorio vernaculo, in quo candidus Lector, sui idiomatis Vocabulum, facile invenire poterit. Singulari studio & industria collectum a ~
(Pragae, 1605. E Typographaeo Ottmariano.) |
(576)p. A címlap másolattal pótolva. |
Hétnyelvű (latin-olasz-dalmát-cseh-lengyel-német-magyar) szótár. A szerző bencés szerzetes volt, tulajdonképpen Verancsics Faustus 1595-ben megjelent ötnyelvű szótárát (lásd 90. árverésünk 87. tételét) adta ki újra, lengyel és cseh résszel kibővítve. A mű két részből áll: az elsőben a latin rész betűrendje szerint olvashatók a szavak hét hasábban, a második pedig az egyes nemzeti nyelvek latin szómutatója. A magyar szókészlet megegyezik Verancsicséval. A magyar szótárirodalom ritka darabja. |
Restaurált, XX. század eleji félbőr-kötésben. A címlapot követő 63 levél alsó sarkát pótolták, kisebb-nagyobb szöveghiányokkal. Restored 20th century half leather. Title page replaced by copy, some leaves restored with some less of text. RMNy 937.; RMK I 399.; Apponyi: 1972. |