119. árverés - 152. tétel
Sander, (Heinrich) Henrik
Istennek jósága és böltsessége a' természetben. ~ után.
Pozsonban és Komáromban, 1794. Wéber Simon Péter. |
XXXIV+(2)+507+(24)p. |
Első kiadás. A természettudományos munka 1798-ban másodszor is megjelent. Az elöljáró beszéd után Csokonai cím nélküli ajánló verse olvasható (lásd: Cs. V. Mihály összes művei. Költemények 2., Bp., 1988. 697-708. old.). A költő és Nagy Sámuel barátok és évfolyamtársak voltak Debrecenben. Nagy Sámuel, a fordító Kazinczy Ferencnek ajánlotta művét (ez a második kiadásból már kimaradt, ugyanis Kazinczy ekkor már politikai fogoly volt Kufsteinban). |
Enyhén kopott aranyozású, korabeli félbőr-kötésben. Slightly worn, gilt contemporary half leather. |