125. árverés - 130. tétel
Némethi Mihály
Sz. Dávid Psalteriuma; Avagy A' CL. Sóltároknak rövid el-osztása, magyarázattya, 's azokból származott 550. Tudományok által való meg-világosítása: Mellyet irt ~
Löcsén, 1685. Brewer Sámuel által. |
(8)+577+(2)p. |
A kolozsvári református lelkész zsoltármagyarázata első alkalommal 1679-ben látott napvilágot Kolozsvárott. A mű iránti érdeklődést mutatja, hogy a következő évben Lőcsén is megjelent, rendszeres használata miatt lehetett szükség harmadszori kiadására. |
XVIII. századi bőrkötésben. Több levél felső sarkán apró, a szöveget is érintő hiánnyal. Néhány helyen szúrágás nyomaival. 18th century leather. Some leaves with minor loss of text. RMK I 1341. |