125. árverés - 164. tétel
Quin, Michael J.
A steam voyage down the Danube. With sketches of Hungary, Wallachia, Servia, Turkey, etc. Second edition, revised and corrected. In two volumes. I-II. kötet.
London, 1836. Richard Bentley. |
1t.+XI+(1)+321+(1)p.+6t.+1 térk.; 1t.+VIII+324p. |
Az angol utazó 1836-ban járt Magyarországon, beszámolója háromszor is megjelent még ebben az évben. A Jacob Alt "Donau-Ansichten..." című albumában megjelent ábrázolások alapján készült kőnyomatokon többek között két Pest-Buda látkép, Pétervárad és Belgrád képe is látható. A harmadik kiadás alapján készült egy-egy, Párizsban és New Yorkban nyomtatott, rövidebb, illusztrációk nélküli változat is. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró kopásnyomokkal, de ettől eltekintve nagyon szép példány. Contemporary half leather. Spine richly gilt, slightly worn. |