125. árverés - 21. tétel
Müller Jó(z)sef
Négy magyar-hadi induló zongorára készítve. I. Kossuth induló. II. Toborzó induló. III. Pesti ökéntesek induló. IV. Jász-kún-kaszás induló. Szerzé ~ a 62dik sz. Turszky magyar gyalog-ezred' zenekar mestere. Ajánlva a nemes-erényű hiv hazafi es lelkes polgártársnak, Szentkirályi Móricznak, Jászok és kunok fökapitányának, 's' a' Bánátban meghatalmazott királyi biztosnak mély tisztelettel a' kiadótol.
Pest, 1848. Wagner József. |
10p. |
Első kiadás. A kotta 1848-ban többször is megjelent, a későbbi kiadásokban a Kossuth induló helyett Magyar induló szerepel. Mona Ilona jegyzéke szerint Magyarországon mindössze két példánya ismert. Címlapján litografált csatajelenettel. Foltos, kissé körbevágva. Címlapján korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel. Restaurált. |
Music sheet. Mona 363.; Kerényi 20.; Major 202. |