125. árverés - 50. tétel
Ifjúságot képző ismeretek-tára. Szerkeszték Nagy Márton és Zimmermann Jakab. I-IV. kötet [két kötetben].
Bécsben, 1840-1842. Hagenauer Fridr.özvegye' és társai. |
XII+13-408+(2)+390p.; 392+391p. |
Az első ifjúság számára készült hazai enciklopédia, amelyet két piarista szerzetestanár készített. Nagy Mártont az MTA levelező tagjává is fogadta elismerésként. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyokkal, de ettől eltekintve gyönyörű példány. Contemporary half leather. Spine richly gilt, slightly worn. |