129. árverés - 134. tétel
(Habsburg) I. Rudolf magyar király (1576-1608) saját kezű aláírásával ellátott, latin nyelvű, címeres nemesi adománylevele.
Wagner vagy Colosváry Mihályt — valamint az ő révén lányait, Annát és Borbálát — érdemei elismeréseként nemesi rangra emeli. A Nyitra vármegyei családról — bár több Kolosváry família is felbukkan — a rendelkezésünkre álló szakirodalomban nem találtunk említést. Pergamenoklevél, zsinóron függő viaszpecséttel. Kelt: Prága, 1603. II. 4. Díszes, aranyozott keretben. |
Rudolph, I., King of Hungary. Document in Latin, signed. Ennobling the family Wagner alias Colosvary. Framed. |