Bétsben, 1798. özv. Alberti Ignátzné betűjivel. |
XX+(2)+260p. Első kiadás. (Magyar Minerva. Első kötet.) |
A Magyar Minervát Batsányi indította útjára gróf Festetics György támogatásával. A mű előszava is az ő nevéhez fűződik. |
Enyhén kopottas, aranyozott gerincű, későbbi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. |
Szüry: 124. |