135. árverés - 11. tétel
Csapo Jó(z)sef
Uj füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fünek és virágnak Neve, Neme, Ábrázatja, Természete és Ezekhez képest külömbféle Hasznai, értelmessen meg-jegyeztettek ~ által. Második nyomtatás.
Posonyban és Pesten, 1792. Füskuti Landerer Mihály. |
1t.+305+(35)p. |
A szerző Debrecen város főorvosa volt. A mű a kor orvostudománya által ismert és felhasznált gyógynövényeket mutatja be. Első kiadása 1775-ben jelent meg. A Csapót ábrázoló rézmetszetű címkép Andreas Trtina munkája. |
Kopottas, enyhén sérült, aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A címlapon tintás bejegyzésekkel és bélyegzővel. |