135. árverés - 134. tétel
Pius Secundus (Aeneas Silvius Piccolomini)
Abbreviatio Pii pont. max. supra decades Blondi ab inclinatione imperii usque ad tempora Iohannis vicesimi tercii pont. max.
(Róma), 1481. D.D.L.D.S.P.V. (Oliverius Servius) |
(312)p. |
Első kiadás. Flavius Blondus munkája Európa történetének első rendszeres, átfogó bemutatása a Római Birodalom végétől a XV. századig. A szerző a római Kúria titkáraként dolgozott. Piccolomini még pápává választása előtt készíttette el a 31 könyvből álló mű humanista szellemű összefoglalását, amelyet magyarázataival is kiegészített. |
Restaurált, XVIII. századi bőrkötésben. GW M33465.; ISTC ip00654000.; CIH 2725. |
CIH 2725.; GW M33465.; ISTC ip00654000. |