135. árverés - 15. tétel
Dugonics András
Trója' veszedelme, mellyet a' régi vers-szerzöknek irásiból egybe szedett, és versekbe foglalt ~
Posonyban, 1774. Landerer Mihály ny. |
1t. (Assner Ferenc rézmetszete)+(18)+280p.+1mell. (kihajt.) Kétszínnyomású címlappal. |
A szerző első nyomtatásban megjelent munkája, egyben az első magyar Homérosz-fordítás. |
Kopottas, korabeli vászonkötésben. A címlapon könyvjegyekkel. Poss.: Toldy László gyűjteményi bélyegzőjével. |
Szüry: 1038. |