135. árverés - 29. tétel
Bauhaus 1919-1928. Edited by Herbert Bayer — Walter Gropius — Ise Gropius.
New York, 1938. Museum of Modern Art. |
224p. Rendkívül gazdagon illusztrált. |
E korszakos jelentőségű mű a Bauhaus átütő sikerét és amerikai térhódítását megalapozó 1938-as New York-i Museum of Modern Art-ban megrendezett nagyszabású kiállítás alkalmából, a múzeum kiadásában került a nagyközönség elé. A két Gropius által szerkesztett kötetet az irányzat legjelentősebb grafikusa, Herbert Bayer tervezte. Magyar szempontból is fontos monográfia, Moholy-Nagy tér- és fotóelméleti írása mellett Breuer Marcell műhelyét is bemutatja egy tanulmány. Az illusztrációk között szerepel Moholy-Nagy 20, Breuer Marcell 33, Molnár Farkas 9 munkája, de található alkotás Pap Gyulától és Forbát Alfrédtól is. |
A klasszikus Bauhaus-könyvsorozatot folytató tipográfiával tervezett, kiadói vászonkötésben, a párhuzamosan megjelentetett változatlan londoni kiadás ritka, restaurált papírborítójában, amely Lux Feininger "Bauhaus épület mint színpad" című fotójának felhasználásával készült. |