143. árverés - 129. tétel
A pozsonyi takácscéh kéziratos szabályzata.
A 32 artikulusból álló szabályzatot 1735. VIII. 6-án állította össze és helyezte el a céhládába a mesterek és legények gyűlése. Kezdőlapját virágos-leveles tollrajz övezi. A kötet végén a céhmesterek megnevezésével és a céh papírfelzetes viaszpecsétjével.
4 beírt levél. A kezdőlap díszbetűinek tintája néhány helyen átmarta a papírt, itt kisebb hiányokkal. A lapok enyhén piszkosak, néhányon kis vízfolttal. |
Korabeli, aranyozott, vaknyomásos bőrkötésben. A táblák enyhén, a gerinc erősebben kopott, sérült. Az előtáblán az osztrák császári, a háttáblán a koronás magyar címer látható, a táblák külső keretét ornamentális motívumok díszítik. Belső oldalukon ráragasztott, mintás, aranyozott előzéklapokkal. |