147. árverés - 116. tétel
(Habsburg) III. Ferdinánd (1608-1657), német-római császár és magyar király saját kezű aláírásával ellátott, latin nyelvű címereslevél.
Az oklevél szerint Lonczkrőner Jánosnak az uralkodó a harmincéves háború idején a svédek ellen tanúsított vitézségéért magyar nemességet adományozott. Nagy Iván említi a családot, a címert részletesen le is írja, de ő csak Lanczkröner Dániel 1702-ben I. Lipóttól kapott nemességéről tud (ami valószínűleg ennek a megerősítése lehetett).
6 pergamenlevél, 10 festett, ill. beírt oldal. A gyönyörű, aranyozott címert és az első beírt oldalt festett virágmotívumokkal övezték. A király mellett Szelepcsényi György esztergomi érsek, kancellár és Ruttkay János titkár is ellátta kézjegyével. Kelt: Bécs, 1654. XII. 12.
Korabeli bársonykötésben, selyem szalagokkal. Az első kötéstáblán ki sérüléssel. A zsinór és a függőpecsét hiányzik. |