147. árverés - 12. tétel
Bethlen Miklós, gróf
~' ifiukori életének, úgy Erdélyország' akkori történeteinek, tulajdon magától Frantzia Nyelven való le-irása. Magyarra fordittatott, és ki-adatott a' Magyar Nemzeti Játtzó Szín' hasznára.
Kolo'sváratt, 1804. Réf. Kolégyom Bet. |
(4)+320p. |
A neves erdélyi emlékíró önéletírásának első magyar nyelvű kiadása. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. A címlap javítva. A második levél foltos. |
Poss.: Nagy Iván gyűjteményi bélyegzőjével. |