147. árverés - 124. tétel
(Habsburg) I. Ferenc József (1830-1916) osztrák császár és magyar király saját kezű aláírásával ellátott, latin nyelvű címereslevél.
Bachruch Károlyt nemesi rangra emeli, és a királykúti előnevet adományozza neki. Bachruch zsidó származású ötvösművész-ékszerész, udvari szállító volt. Munkái számos nemzetközi díjat nyertek, nevéhez fűződik a családi cég felvirágoztatása. A XX. század elejére a főváros egyik leggazdagabb polgára lett.
4 pergamenlevél. Az okiratot az uralkodó mellett báró Fejérváry Géza miniszterelnök is kézjegyével látta el. Kelt: Bécs, 1906. III. 23. |
Enyhén foltos, díszesen aranyozott bőrkötésben. Az első kötéstáblán hatalmas, aranyozott magyar címerrel. Az enyhén sérült függőpecsét a gerincen átfűzött zsinóron lóg. |