(Pest), 1846. (Emich.) |
70p. Első kiadás. Két levél (43-46p.) másolattal pótolva. |
A kötetben szereplő versek többségét Petőfi 1846 tavaszán Szalkszentmártonban írta, ahol szülei fogadót és mészárszéket béreltek. A költő ide vonult vissza szerelmi csalódásai után. A János vitéz által hozott elismerést és a kezdeti sikereket követően ez Petőfi útkeresésének időszaka, amelyet az irodalomtörténet-írás a költő válságkorszakaként emleget. |
Aranyozott gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. A címlap javítva. |
Szüry: 3608. |