147. árverés - 172. tétel
T(eleki), J(ózsef gróf) de Sz(ék)
Essai sur la foiblesse des esprits-forts
Amsterdam, 1761. M. Rey. |
XVI+128p. |
A vallás védelmében született vitairat második kiadása, először egy évvel korábban jelent meg. A szerző Bod Péter tanítványa, nagy műveltségű író, neves könyvgyűjtő volt. E munkája jelentős nemzetközi visszahangot keltett, Rousseau tetszését is elnyerte, akivel Teleki személyesen is találkozott. |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel. |