147. árverés - 65. tétel
Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett énekes könyv, melly A' Régi Impressumból 's más kegyes Könyvekből ki-válogatott lelki énekeket, és a' Sz. Dávid CL. 'soltárit, foglalja magában. Mostan E' rendbe szedetvén, közönséges haszonra ki-botsáttatott másodszor.
Kassán, 1796. Ellinger János ny. |
(10)+307+(7)+(6)+413+(13)p. |
Az előszó szerint 1773-ban nyomtatták ki először, talán Nagyenyeden, de e kiadáshoz hasonlóan annak sem találtuk nyomát. |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. Poncolt aranymetszéssel díszítve. |
Poss.: A gróf Teleki család valamelyik tagja (feltehetően Domokos) gyűjteményi bélyegzőjével. |