147. árverés - 66. tétel
Juhász Gyula
Szép csöndesen. Szögedi idill egy fölvonásban. Irta: ~ a Holnap tagja.
Nagyvárad, 1909. Nagyvárad Nyomda- és Újságvállalata. |
12p. Első kiadás. |
A költő kis egyfelvonásosát tartalmazó füzet páratlanul ritka, tudomásunk szerint az elmúlt mintegy fél évszázadban mindössze egyszer fordult elő árverésen. A borító belső oldalán ajánló sorokkal: "Domokoséknak szeretettel. Kisérlet az intim, csöndes magyar dráma terén. Eddig >>szép csöndesen<< nem sikerült. Talán majd. Szeged, 1909. jul. 12. Juhász Gyula" A dedikáció címzettje szegedi újságíró, költő volt. |
Restaurált, kiadói papírborítóban. |