147. árverés - 98. tétel
Máttyus Nep(omuk) János, alistáli 's padányi
Lótudomány. Szerzé ~. Két részben, 20 táblával.
Pesten, 1845. (Trattner és Károlyi ny.) |
2t. (István nádort ábrázoló címkép+kőnyomatos címlap)+XVI+424+(4)p.+20 kihajt. t. (1 színes) |
A szerző huszár főhadnagy volt. Munkája az első magyar lótenyésztési kézikönyv, a német Markus Fugger szakkönyvének 1786-os fordítását követően. Először Széchenyi "Lovakrul" című műve kiadásának évében, 1828-ban jelent meg "A Nemzeti Lovag az az A' Lótudomány' vizsgáló isméretére vezérlő rendszeres oktatás" címmel. Ez annak átdolgozott kiadása. A kötet végére a "Sport" című német folyóirat két számának mellékletét kötötték be. |
Kopottas, későbbi félvászon-kötésben. |