156. árverés - 139. tétel
Soproni estvék. Literatúrai egyveleg. Kiadja Kis János. I-II.; IV-V. füzet.
Sopron, 1839-1844. Özvegy Kulcsár Katalin ny. |
(16)+240p.; (4)+252p.; 272p.; (4)+272p. |
A sorozat szerkesztője kora egyik érdekes, rendkívül sokoldalú alakja volt. Költői és műfordítói tevékenysége mellett sokat tett az irodalmi élet fejlesztéséért: a Soproni Magyar Társaság alapítója, az Akadémia tagja és számos ismeretterjesztő mű kiadója is volt. Berzsenyi felfedezőjeként is emlegetik. E munkájában saját verseit és fordításait adta közre. 1841-ben két füzete is napvilágot látott, 1842-43-ban nem jelent meg. Ritka. |
Egységes, aranyozott gerincű, modern félvászon-kötésben. Három darab eredeti borítója bekötve. Körülvágatlan példányok. |
Lakatos: 3390. |