Győrött, 1790. Streibig Jozsef' betűivel. |
278p. |
A kötet szerzője vidéki plébános volt, számos alkalmi költemény fűződik nevéhez. A magyar nyelvművelés és a nemzeti öntudat erősítése jegyében gúnyversekben ostorozza az idegen szokásokat utánzókat és az erkölcstelen életmódot folytatókat. |
Aranyozott gerincű, enyhén kopottas, korabeli félbőr-kötésben. |
Szüry: 3346. |