156. árverés - 98. tétel
(Sombori László)
A' mu'sák' háládatossága. Romai Sz. Birodalombéli groff széki Teleki Sámuel ur ő excellentziájához a' könyv tárért. mellyet Nagy jó szíve Sok Ezrekből álló költségével és meg-betsülhetetlen hasznu fáradságával egyben szerezvén Erdélybe Maros-Vásárhelyre a' köz-jóra helyheztetett.
Kolo'svaratt, 1803. Réf. Kol. Bet. |
(6)p. |
A Teleki Téka alapításának ritka emléke az alkalmi költemény. |
A gerincén vászoncsíkkal. |