Második nap 148. árverés - 101. tétel
Kempelen Győző
7 hét Jósefstadtban. Átélte és irta ~.
Szeged, 1861. Szerző. |
(2)+222p. A borítón ajánló sorokkal: "Barsi Józsefnek barátilag a Szerző". |
A dedikáció címzettje bicskei plébános volt, Kossuth egyik proklamációjának felolvasása, valamint a Kossuth Hirlapjába írt cikkei miatt szenvedett várfogságot. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Az eredeti borító bekötve. |
Szüry: 2430. |