Második nap 148. árverés - 131. tétel
Vanier(e, Jacques)
Paraszti majorság, mellyet ~ből hat lábbal mérséklett magyar versbe foglalt... Baróthi Szabó Dávid. I-II. rész [egybekötve].
Posony - Kassa, 1779-1780. Landerer. |
(6)+VIII+204+(6)+197+(7)p. |
Első kiadás, másodszor 1794-ben jelent meg. A francia eredetit Baróti Szabó versbe ültette át, és a magyar viszonyokra átdolgozta, így például a terjedelmes szőlészeti fejezetben a tokaji borokról is ír. A mű a mezőgazdaság mellett halászati és vadászati fejezeteket is tartalmaz. |
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Márványozott előzéklapokkal. Gyönyörű példány. |
Szüry: 4887. |