Második nap 148. árverés - 172. tétel
Bertha Sándor
Országgyülési tárcza 1830ról. Közli ~.
Pesten, 1843. Trattner-Károlyi. |
VIII+298p. |
A szerző részt vett a reformmozgalmakban, az 1832-1836-os országgyűlésen ő szerkesztette a Kerületi Naplót. Vörösmarty és Fáy András barátja volt, Széchenyi bizalmasi köréhez tartozott. A borító belső oldalán ajánlással: „T. Csengery Antal Úrnak tisztelettel Pest, Dec. 27. 1860. Bertha Sándor”, alatta pedig bejegyzéssel: „Emlékezzünk Régiekről! — Itt az írás: olvassátok! — E’ tárcza G. Széchenyi István ‘s Andrássy György és B. Wesselényi Miklós urnak’ megbizásából szerkesztetett az 1830ki gyülésen: de 12 évig lévén censurán, 843ban láthatott világot, meg[...] bár, de fogyva is. —” A borító alsó sarkát pótolták, ezért egy kis szövegrész hiányzik. A dedikáció címzettje publicista, politikus, az Akadémia jegyzője volt. Később Deák mellett részt vett a kiegyezés megszövegezésében. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Az eredeti borító bekötve. |