Második nap 148. árverés - 192. tétel
Mappa Archi Dioecesis Strigoniensis
Bécs, 1866. |
Az esztergomi egyházmegye rézmetszetű térképe vászonra vonva. Készítője Miklosovich Alajos, Máthes János korábbi munkájának felhasználásával alkotta meg a lapot. A bal alsó sarokban Scitovszky János érseknek szóló ajánlással, amely fölé a metsző a prímás kör alakú mellképét, alá pedig a címerét helyezte. Alul középen a székesegyház látképével.
Mérete: 960 x 1220 mm.
Enyhén foltos, kopottas, restaurált darab, tintafoltokkal, vászonra vonva. Széleit selyemszalag díszíti. |