Második nap 148. árverés - 33. tétel
Makó, (Pál) Paulus
Compendiaria physicae institutio quam in usum auditorum philosophiae elucubratus est ~... Pars I. Editio altera ab autore emendata.
Vindobonae, 1766. Typis Joannis Thom. de Trattnern. |
(20)+348+(4)p.+9t. (kihajt. rézmetszetes ábrák) |
Hozzá:
Compendiaria physicae institutio... Pars II.
Vindobonae, 1763. Typis Joannis Thomae Trattner. (12)+372+(1)p.+8t. (kihajt. rézmetszetes ábrák)
Az első kötet a második, a második az első kiadásból származik. A szerző a magyar természet-tudományos oktatás egyik legnagyobb alakja volt. Jezsuita szerzetesként tanított Nagyszombatban, a magyar ifjak képzésére alapított akadémia-jellegű intézményben, a bécsi Theresianumban, majd a rend feloszlatása után a budai és a pesti egyetemen. Mária Terézia oktatásügyi tanácsadójaként részt vett a Ratio Educationis előkészítésében. |
Azonos stílusú, de kis mértékben eltérő, aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A második kötet gerince enyhén sérült, címlapjának teteje levágva, kis szöveghiánnyal. |