Második nap 148. árverés - 38. tétel
Magyar Gyermekbarát. Alapitá 's szerkeszti Szilágyi Ferencz, professor. Első esztendő. I. darab.
Kolozsvártt, 1843. ev. ref. főoskola ny. |
1t. (Bethlen Gábor mellképe)+420p.+2t. (1 színes) Darabunkból hiányzik egy -- paradicsommadarat ábrázoló -- metszet. |
A szintén Szilágyi által szerkesztett Mult és Jelen melléklapjaként megjelent folyóirat első féléve (összesen két évfolyamot ért meg). A táblák a példányok túlnyomó többségéből hiányoznak, az itt meglevő kettőn Makaó és egy kínai város képe látható. |
Restaurált, korabeli félvászon-kötésben. A címlapon halvány foltokkal. |
V. Busa: 238. |