Második nap 148. árverés - 62. tétel
Istvánffy, (Miklós) Nicolaus
Historia regni Hungariae, post obitum gloriosissimi Matthiae Corvini regis, a quo apostolicum hoc regnum Turcarum potissimum armis barbarae invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico...
Viennae, Pragae et Tergesti, 1758. Typis & Sumtibus Ioannis Thomae Trattner. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(4)+524+(31)p. |
A humanista történetíró fő művének negyedik kiadása. Először 1622-ben jelent meg, majd 1685-ben és 1724-ben is napvilágot látott. |
Kopottas, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérülésekkel. Az utolsó leveleken halvány folttal. |
Poss.: Dr. Károlyi Árpád történész gyűjteményi bélyegzőjével. |