101. árverés - 189. tétel
Kner Izidor
Félévszázad mesgyéjén 1882—1932.
Gyoma, 1931. Kner. |
176+(4)p.+1t. Merített papírra nyomtatott, névre szóló, bibliofil példány. |
Példányunk Dr. Kulka Zoltán részére készült, az első levélen a szerző neki szóló ajánlásával: "Rokoni szeretettel Kner". Kner Imre feleségének leánykori neve Kulka Etelka, az ő rokonságának tagjai között kell keresni a kötet egykori tulajdonosát. |
Díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A gerincen található apró kopásnyomoktól eltekintve gyönyörű példány. Lévay -- Haiman: 1.436.; Borda -- Haiman: 256. |