101. árverés - 30. tétel
Bessenyei Sándor (ford.)
Elvesztett Paraditsom Milton által. Fordította Frantziából ~. I-II. darab [egybekötve].
Kassánn, 1796. Ellinger. |
(32)+366+388p. |
A második kötet elején olvasható Csokonai "A' Milton' Elvesztett Paraditsomáról" című, sokáig ismeretlen, illetve vitatott hitelességű verse. (lásd Csokonai V. M. összes művei. Költemények 3., Bp., 1992. 557-567. old.) |
Aranyozott gerincű, ,XIX. századi félbőr-kötésben. Nagyon szép példány. |