103. árverés - 106. tétel
[Kis] Kiss János
A' magyar nyelvnek mostani állapotjáról, kimiveltethetése módjairól, eszközeiről. Megjutalmaztatott felelet.
Pesten, 1806. Trattner ny. |
167p. |
A szerző író, műfordító, kiadó, Kazinczy levelezőpartnere és barátja volt. E munkája hozott neki országos ismertséget és elismerést. A bírálók értékelték, hogy egyedüli pályamunkaként foglalkozott Kazinczy nyelvújító törekvéseivel. Prónay Sándor Kazinczyhoz írott levelében ezt írta róla: "Az első írásnak dicséretére egyebet nem mondhatok, hanem hogy 100 aranyban mertem volna fogadni... hogy az írója senki sem más, hanem Te, kedves barátom." |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Later half cloth, spine gilt. Szüry: 2495. |