103. árverés - 129. tétel
Ruellius, Joannes
Basileae, 1543. in officina Frobeniana. |
(92)+666+(1)p. |
Jean de la Ruelle (1479-1537) a párizsi egyetem orvosi fakultásának dékánja, I. Ferenc francia király udvari orvosa alapvető botanikai művének harmadik kiadása. Első alkalommal 1536-ban látott napvilágot Párizsban. Jelentőségét számos további kiadása is jelzi. E nagyon alapos műve mellett Ruelle főleg klasszikus orvosi munkák kitűnően kommentált kiadásairól ismert. Ma egy növénycsalád viseli nevét. |
1544-ben készült, a háttáblán P. K. monogrammal és heraldikai motívummal jelölt, csatos, restaurált bőrkötésben. A táblákon ó- és újszövetségi eseményeket ábrázoló görgetőkkel, lemezzel díszítve. Az előtáblán enyhén kopott aranyozású, Golgota jelenet látható. Restored contemporary leather, with clasps. VD16 R 3500. |