103. árverés - 27. tétel
Anonymus
~ Belae regis notarii historia Hungarica de septem primis ducibus Hungariae
Cassoviae, 1747. Typis Acad. Soc. Jesu. |
(2)+110p. |
A névtelen jegyző krónikája ekkor jelent meg először nyomtatásban, ugyanebben az évben a kolozsvári jezsuiták is kiadták. Magyarul először 1790-ben látott napvilágot. |
Aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen kis sérülésekkel. Gilt contemporary leather, spine slightly damaged. Poss.: Ürögdi György gyűjteményi bélyegzőjével. |