103. árverés - 57. tétel
Freschot, Casimirus
Ristretto dell' historia d' Ungheria
Bologna, 1686. Giacomo Monti. |
(12)+472p. |
A mű Esztergom 1684. október 28-i visszavételének leírásáig a szerző Idea generale del Regno d' Ungheria (Bologna, 1684) című munkájának szinte szó szerinti utánnyomása, azonban Buda bevétele arra indította, hogy könyvét kibővítse és más címet adjon neki. A bevezető rövidebb, mint az Ideában és a keresztények közös harcát dicsőíti. Magyarország történetének rövid összefoglalása után a közelmúlt eseményeinek, I. Lipót uralkodásának szenteli a legnagyobb teret. Részletesen szól Buda 1686-os ostromáról és elfoglalásáról. Freschot különös érdeklődéssel fordult Európa középső része felé, munkáiban együtt írja le a történeti eseményeket és az adott ország vagy város földrajzi helyzetét. Források széleskörű felhasználásával dolgozott. Az Idea fő forrása Nadányi János Florus Hungaricus-a (lásd árverésünk 99. tételét) volt. |
Korabeli, enyhén kopott bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel. Contemporary, slightly worn leather binding. With minor defect to the spine. Apponyi: 1222.; Borda: 2987. |