104. árverés - 188. tétel
Szeghalmy Szennovitz Gyula
A Vágvidék mondaköre
Gyoma, 1904. Kner Izidor. |
174+(1)p. |
A műnek két változata ismert: az egyik címlapján a Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület szerepel kiadóként, ennek kötését Blaskó József nyitrai mester tervezte. A másik — gyakoribb — variáns címlapján csak a nyomda van feltüntetve, az első kötéstáblán pedig "Kiadja Kner Izidor Gyoma" olvasható. Példányunk ez utóbbi egyik darabja. |
Kner Vilmos által tervezett, díszesen aranyozott, kiadói vászonkötésben. Lévay -- Haiman: 1.113. |